O nas

Jest to pierwszy w Polsce portal, który jest poświęcony wyłącznie turystyce i podróżom po Gruzji. Opisujemy zabytki, ciekawe miejsca, dzielimy się praktycznym wskazówkami na temat podróży, ciekawych miejsc, tradycji czy panujących obyczajów.

 

Dlaczego powstał ten portal?

Kilka najważniejszych (spośród wielu ważnych) powodów, dla których powstał ten portal:

·  chcemy dzielić się naszą fascynacją i popularyzować Gruzję, trafiając do szerokiego grona odbiorców,
·  chcemy przekazywać dokładne i aktualne informacje, aby w ten sposób zachęcić do wyjazdu oraz ten wyjazd ułatwić,
· chcemy pomóc lokalnej społeczności, ponieważ rozwój turystyki poprawia standard życia w Gruzji, a obecnie mieszka tam wielu naszych przyjaciół,
· chcemy opisywać nasze doświadczenia, aby zniwelować ewentualny niepokój przed podróżą do nieznanego kraju i zdementować stereotypy, które mogą nadal funkcjonować w ogólnej świadomości na temat Gruzji.

 

Dla kogo jest ten portal?

Dla wszystkich, którzy myślą o podróży do Gruzji.

Jeśli jesteś typowym backpackerem, który potrzebuje maksymalnej liczby wrażeń przy wykorzystaniu minimalnego budżetu - ten portal jest dla Ciebie.

Jeśli jesteś wymagającym turystą, który w podróży szuka zawsze odrobiny luksusu - ten portal jest dla Ciebie.

Jeśli jesteś poważnym biznsmenem, który w czasie wyjazdu ceni sobie przede wszystkim komfort i dobrą organizację - ten portal jest dla Ciebie.

 

Niezależnie od tego czego szukasz: wrażeń, relaksu, czy po prostu pomysłu na ciekawą podróż - ten portal jest zaadresowany do Ciebie.

 

Dlaczego Gruzja?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie uderzając w nieco sentymentalny ton. Ponieważ sam ten kraj właśnie taki jest - na sobie tylko znaną, gruzińską modłę - rozbuchany, teatralny, poetyczny...

Gruzja zachwyca i odurza bogactwem przyrody i jej różnorodnością. W końcu mowa tu o stosunkowo niewielkim kawałku Ziemi, gdzie widok drapieżnych szczytów Południowego Kaukazu niepostrzeżenie przemienia się to w bajkowe winnice na wschodzie, to znów w rajskie plaże na zachodzie. Niepowtarzalna kultura, tradycje i zabytki przetrwały w tym kraju całe stulecia historycznych zawirowań. Natomiast jednym z najważniejszych dóbr narodowych (oprócz słynnego kachetyńskiego wina) jest tu prawdziwa ludzka życzliwość i gościnność.
   

Gruzji nie można po prostu zwiedzić. Gruzję należy degustować powoli i uważnie, bo w każdym regionie i w każdym czasie smakuje nieco inaczej... 

 

Kim jesteśmy?

Są pośród nas zarówno podróżnicy z Polski, których Gruzja zauroczyła od pierwszego wejrzenia, jak i sami Gruzini, od urodzenia zakochani w swoim kraju.

Na co dzień pracujemy w biurze podróży Czajka Travel Przemysław Borowski, ul. Basztowa 3/3, Kraków. (www.czajkatravel.pl) , które zajmują się  organizacją wycieczek na Kaukaz, gdzie działalność zawodową udało nam się połączyć z pasją poznawania niezwykłych miejsc. I tą właśnie pasją chcemy się podzielić - jedno z tych miejsc prezentując na naszym portalu.
Portal powstał m.in. po to, aby podróż po Gruzji ułatwić osobom, które preferują indywidualne wyjazdy, a nie z biurami podróży.

 

Jakie mamy doświadczenie?

Do Gruzji wyjeżdżamy regularnie od 2005 roku. Każda nasza podróż jest nastawiona na odkrywanie. Dotyczy to zarówno miejsc nowych (które znajdują się gdzieś poza utartymi szlakami), jak i tych lepiej znanych (w których wciąż jeszcze wiele zostało do odkrycia).

Portal tworzą osoby będące zarówno podróżnikami-fascynatami, jak i zawodowo związane z organizacją zagranicznych wyjazdów oraz wypoczynku. Dlatego też rozumiemy potrzeby turystów i jesteśmy zorientowani w realiach kraju, który tu opisujemy. Nasza wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie pozwalają nam prezentować na portalu sprawdzone i praktyczne informacje, a nasze ciągłe powroty do Gruzji - umożliwiają uaktualnianie tych informacji na bieżąco.

 

Współpraca:

Również interesujesz się Gruzją, masz ciekawe doświadczenia i wiedzę podróżniczą, którymi mógłbyś się podzielić, chcesz zostać współtwórcą portalu? - napisz do nas. Weź udział w tworzeniu tego portalu; w aktualizowaniu informacji, które w przyszłości mogą pomóc innym - podobnym Tobie – podróżnikom.